Fotograf – pasjonat

Mariusz Stachowiak

Muszę czuć to, co robię…

Tym czymś jest fotografia. To mój sposób na życie, pasja i wyrażenie siebie. Często fotografuję to, czego nie mogę opisać słowami. Źródłem inspiracji są dla mnie miejsca, wydarzenia i ludzie. Z tymi ostatnimi staram się budować relacje zanim nacisnę spust migawki. Chcę wywołać w ten sposób emocje, które później próbuję uchwycić na zdjęciu . Pasjonuje mnie fotografia reportażowa, ale swoje doświadczenie wykorzystuję również w fotografii ślubnej. Charakter i klimat zdjęć zwykle idzie w parze z osobowością i temperamentem młodej pary. Jeśli zdjęcia mają być szalone – jestem szaleńcem, jeśli poważne – ubieram się w garnitur.

podpis


Ekspert w fotografii mobilnej

Autor książki

Od dawna trzymam się idei, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. A dzięki dzisiejszym smartfonom doświadczam, że ta myśl ma sens. Smartfony mamy zawsze przy sobie i możemy nimi robić niesamowite zdjęcia. Jako ekspert w dziedzinie fotografii mobilnej stworzyłem książkę, w której odpowiedziałem na nurtujące pytanie: jak robić piękne zdjęcia smartfonem.

Więcej o książce na stronie PIĘKNE ZDJĘCIA ZE SMARTFONA W ZASIĘGU TWOJEJ RĘKI Zapraszam!


Fotograf – zagraniczne sesje ślubne

Uczestnik sesji zagranicznych

Podczas swoich egzotycznych podróży, bardzo często uczestniczę w sesjach ślubnych młodych par. Gościłem na plenerach fotograficznych w takich krajach jak Sri Lanka, Malezja, Tajlandia. To bardzo miłe doświadczenie, a pozytywna energia, którą otrzymuję od ludzi z drugiego końca świata, na długo pozostaje we mnie.


Fotograf – ekspert

Juror WKF 2017 National Geographic

Wielkie wyróżnienie jako eksperta w dziedzinie fotografii mobilnej i zaproszenie do grona Jurorów Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2018


Fotograf – podróżnik

Grand Prix National Geographic Traveler

Podróże. Nieodzowny element w moim życiu. Te bliskie i dalekie. Trzymam się zasady, że nieważne gdzie, ale jak bardzo. Jestem ciekawy świata. Im bardziej go poznaję, tym bardziej przekonuję się o jego ogromie i to nie przestrzennym, ale bogactwie kulturowym, tak olbrzymim, że ponoć nie da się go zewidencjonować.

To jest dla mnie zaszczyt i rozpiera mnie duma. To fakt. Moja fotografia wykonana podczas podróży po Azji zdobyła Grand Prix jako najlepsze zdjęcie miesiąca w czasopiśmie „NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER”.


Fotograf, podróżnik

Wystawy, prelekcje podróżnicze

Każda podróż to nowe doznania, doświadczenia i piękne fotografie. Dopełnieniem mojej pasji do fotografii i podróży są wystawy fotograficzne, dzięki którym dzielę się moim spojrzeniem na świat. Prowadzę również prelekcje, podczas których przedstawiam moje doświadczenia z podróży.

Podróżowanie to też poznawanie samego siebie. Czas kiedy człowiek widzi siebie dokładnie takim jakim jest. I na koniec zostaje jeszcze jeden aspekt, jest nim powrót do domu. Szczególnie jeśli wiem, że moja partnerka na mnie czeka. A kiedy do domu jeszcze daleko, mogę wejść na jej stronę i zobaczyć co u Doroty słychać.